Byla "kauza" poslanecké kanceláře Ing. Hájka (ANO) na mimořádné zastupitelstvo?

4. 06. 2015 13:30:00
Pro někoho kauza, pro druhé divadlo pro veřejnost a neschopnost zastupitelů mezi sebou komunikovat. Bylo to opravdu na mediální kauzu a mimořádné ZM? Je opravdu spojení mezi poslancem Hájkem, Sileximem a revitalizací náměstí?

Na první pohled jsou pochybnosti o smluvních vztazích týkajících se pronájmu poslanecké kanceláře Ing. Josefa Hájka (ANO), který je rovněž v Orlové zastupitelem vážnou věcí - koho by také nezajímalo, proč má poslanec pronajatou kancelář přes prostředníka (fa Silexim), když by to mohlo být třeba levnější, přes vlastníka (Bytové družstvo Orlová). Na straně druhé, je způsob, jakým se opoziční zastupitelé rozhodli tento problém řešit.

Poslanec Hájek měl svůj „nešťastný“ výrok, že má kancelář v pronájmu od Družstva vysvětlit a také připojit omluvu za to, že údajně s místostarostkou v této věci lhali. Byl to opravdu Hájkův záměr nebo jen nešťastné slovíčkaření? Bylo zapotřebí kvůli tomu svolávat mimořádné zastupitelstvo a divadlo pro veřejnost? Nebo se vše dalo vyřešit v klidu u kulatého stolu?

V každém případě se do této kauzy šlo s velkou vervou a možná i s ambicemi. Kauza byla v Deníku i v Mladé frontě Dnes a bývalý radní Ing. Danělišyn s kolegou Dembickým (oba hnutí Město lidem), plnili touto kauzou téměř každý den svůj kontroverzní plátek orloviny a vyzývali na Facebooku občany, aby si tuto „zradu“ nenechali líbit.'

„Zveřejnili jsme text, ve kterém vyzýváme oba aktéry k odstoupení z jejich funkcí. Nenechejme si Orlovou ukrást!“ hlásali na své Facebookové stránce hnutí Město lidem. Toto prohlášení bych u mladého Filipa Dembického dokázal pochopit, ale aby se pod to podepsal i bývalý radní Danělišyn, který sedí na lavici obžalovaných v kauze ztráty 35 milionů korun městské společnosti SMO ?

Zastupitelstvo bylo sice usnášeníschopné, ale nikdo přesně nevěděl, jaké bude závěrečné usnesení resp. na čem se má zastupitelstvo dohodnout a co má vůbec odhlasovat.

Předkladatel, Mgr. Chlubna (Nezávislí) však na toto nedokázal najít pohotově odpověď. Tento dotaz zazněl na mimořádném zastupitelstvu pak ještě jednou.

Na zastupitelstvo dorazil téměř „kompletní tým“ jak Filip Dembický (Město lidem), tak i Petr Stach (Bytové družstvo) a Bohdan Svorník, tuto kauzu nastartoval již 29. 1. 2015 a 27. 4. 2015 s ní předstoupil na Zastupitelstvu. Co mne ale překvapilo, byla skutečnost, že se až na Petra Stacha nikdo další z výše uvedeného „týmu“ do diskuse nepřihlásil? Proč se Dembický nepřihlásil do rozpravy a psal radši on-line reportáž na orloviny s širokým úsměvem na tváři? Proč na zastupitelstvo nedorazil jeho kolega Danělišyn, který má jen svou pravdu a nic jiného na svůj kontroverzní plátek nepovolí, protože komentář buď smaže a nebo pro jistotu zakáže celou diskusi? Měli zde přece jedinečnou možnost přede všemi zastupiteli i občany, kteří přišli, vyzvat poslance a zastupitele Hájka i místostarostku Potyšovou k rezignaci, kterou požadovali přes svůj facebook. A proč se nepřihlásil pan Svorník?

Jediná aktivita, kterou jsem zpozoroval, byla ta, že si na chvíli přišel Dembický popovídat s komunisty a hned poté se o slovo přihlásila Marie Pustelníková (KSČM), která vznesla další dotaz na další dlouho omílané téma „kde má vlastně poslanec Hájek trvalé bydliště“. Náhoda? Pokud jí to napověděl právě Dembický, proč to neřekl sám?

Poslanec Hájek vše vysvětlil a uznal, že na zastupitelstvu informace o pronájmu své kanceláře podal nešikovně. Aby dokázal, že nečerpá víc peněž od daňových poplatníků, porovnal své náklady s kanceláří bývalé poslankyně Mgr. Jany Drastichové.

A co bylo dál? Dál už to bylo jako na kolotoči. Dohadování, vzájemné obviňování, že se slovíčkaří a obrací téma. Zkrátka, divadlo. A pokud opravdu existuje propojení mezi poslancem Ing. Hájkem (ANO), firmou Silexim a zakázkou na revitalizaci orlovského náměstí ... to ukáže až čas.

Úsměvné je, že výrok poslance Hájka, ve kterém projevuje lítost, že se zastupitelé v této kauze „spolčili“ s jedním neúspěšným orlovským hnutím, které nemá nic jiného na práci než psát lži, si na orloviny Dembický přibarvil podle svého „Hájek mluví o Město lidem“.

Co dodat závěrem. Celá tato kauza mohla být řešena v klidu a bez ostudy. Podle mého názoru, byla vytvořena účelově, aby zastínila daleko závažnější kauzy, jako např. probíhající soud s bývalým představenstvem SMO, kde je ve hře 35 milionů korun.

Čím lepším můžete zastínit svoji kauzu, za kterou možná půjdete do tepláků než tím, že vyvolám kauzu jinou.

DROZDÍK Petr
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Drozdík-Petr/567335770040353
Parlamentní listy: http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Petr-DROZDIK-34548

Autor: Petr Drozdík | čtvrtek 4.6.2015 13:30 | karma článku: 5.05 | přečteno: 426x

Další články blogera

Petr Drozdík

Orlovská nemocnice potřebuje záložní plán

Na zastupitelstvu se měl projednávat tzv. záložní plán, abychom se nespoléhali jen na pracovní skupinu kterou sestaví Kraj a která je nejen podle mne pouhou kouřovou clonou před volbami.

18.7.2018 v 18:43 | Karma článku: 7.00 | Přečteno: 282 | Diskuse

Petr Drozdík

Hledání pravdy

pravda či lež? To jsou otázky, které se poslední dobou v Orlové stále více objevují a to nejen kolem orlovské základní umělecké školy, ale už i kolem orlovské nemocnice. A jak řekla moje kolegyně - bylo by to na diplomku.

7.7.2018 v 17:19 | Karma článku: 5.36 | Přečteno: 187 | Diskuse

Petr Drozdík

V politice mi chybí komunikace

Myslím si, že je to hodně důležité, pokud má nějaký vztah dobře fungovat a teď myslím jakýkoliv vztah, ať už je to v rodině, v práci či v politice. A o tom bude má dnešní myšlenka.

7.7.2018 v 14:12 | Karma článku: 3.91 | Přečteno: 112 | Diskuse

Petr Drozdík

Orlované demonstroval za svou nemocnici

27. 6 proběhla plánovaná demonstrace na protest proti nové koncepci zdravotnictví, která je pro orlovskou nemocnici likvidační. Jak už víme, že se netýká jen zrušení interny ale i ostatních oddělení.

7.7.2018 v 12:02 | Karma článku: 9.85 | Přečteno: 203 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Máj

Svoboda slova automaticky neznamená i svobodu činu

Včerejší kandidát na prezidenta a dnešní senátor Marek Hilšer pochválil „statečného“ van Gemunda a přirovnal jej k děcku z pohádky Císařovy nové šaty. Za to, že hodil (nejenom „císařovy“) květiny do koše...

21.11.2018 v 10:27 | Karma článku: 14.27 | Přečteno: 89 | Diskuse

Jan Dvořák

Navzdory všemu je premiér vysmátý

V 5.48 vešel do premiérovy pracovny osobní rešeršér. Když viděl asketického multimilionáře konzumovat rohlík za 1.90 Kč s čajem, jako obyčejně neslazeným, neboť cukřenka na stole nestála, chtěl uctivě čekat, až šéf sousto polkne.

21.11.2018 v 9:25 | Karma článku: 14.88 | Přečteno: 410 | Diskuse

Ivan Přikryl

Vládní krize? Jen jakási křeč. Co se změnilo za poslední půl roku?

To co slyším jako možná řešení jsou jen bláhová nereálná přání. Co se vlastně změnilo? Byla porušena koaliční smlouva? Nemyslím si.

21.11.2018 v 9:00 | Karma článku: 12.61 | Přečteno: 259 | Diskuse

Jan Bartoň

Pointa Čapího hnízda

Aston napsal na Neviditelném psu velmi inspirativní text s názvem Z frašky skutečnost. Vidí v současné situaci i komické momenty, což já ostatně také. Přeci však lze s textem Astona dobře polemizovat.

21.11.2018 v 8:39 | Karma článku: 23.13 | Přečteno: 606 | Diskuse

Petr Štrompf

Osmačtyřicet hodin do přestřelky. Terčem pak bude nejen Babiš

Pátek 23. listopadu, devátá hodina ranní. Některý z poslanců do té doby moc dobře spát nebude, jiný aby si na inkriminovaný den raději nařídil budíka.

21.11.2018 v 7:55 | Karma článku: 14.42 | Přečteno: 669 | Diskuse
Počet článků 20 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 543

Mladý začínající politik,kandidát do zastupitelstva města Orlová, zakladatel internetového portálu eOrlová, orlovský patriot.

Najdete na iDNES.cz